Një aeroplan i mbushur me pasagjerë u detyrua t’i nënshtrohet një kontrolli të rreptë, pasi një familje dhe ekuipazhi i aeroplanit u grindën për shkak se një foshnje nuk mbante maskë.

Aviokompania Spirit Airlines po planifikonte udhëtimin nga Orlando në drejtim të Atlantic City, por fluturakja u ngrit në ajër me dy orë vonesë – kjo për shkak të mosmarrëveshjes së krijuar mes një familjes dhe personelit, transmeton Telegrafi.

Sipas videove të publikuara më poshtë dhe të shpërndara në Twitter, personeli i aeroplani i kishte kërkuar një familje katër-anëtarëshe të zbret nga fluturakja për shkak të mos mbajtjes së maskës.

Prindërit kishin maska siç edhe mund të shihet në videot e publikuara, por gjithçka ndodhi për shkak të vajzës së tyre dyvjeçare e cila në ato momente po hante.

Por situata u tensi0nua edhe më shumë kur familja pyeti stjuardesat se pse po u ndodh atyre kur ka edhe fëmijë tjerë në fluturake që nuk mbajnë maska.

Ndërkaq drama përfundoi kur ata u pajtuan që të zbresin nga aeroplani, e aviokompania ka bërë të ditur se thjesht ka ndjekur protokollin – duke rikujtuar se masat anti-COVID duhet respektuar nga të gjithë. /Telegrafi/