0Shares

Kikboksieri shqiptar, Florian Marku ka triumfuar ndaj boshnjakut Dzevad Mutfic.

Në ndeshjen e zhvilluar në Linz të Austrisë, Marku ka marr një fitore të madhe dhe të shpejt ndaj kikboksierit boshnjak.

Florian Marku ka arritur ta fitoj duelin mas vetëm dy minutave lojë, pasi pas dominimit të thellë e ka dominuar kundërshtarin të tërhiqet dhe ta dorëzoj duelin.

Boksieri shqiptar 'knock-out' serbin midis Greqisë (Video) Boksieri shqiptar 'knock-out' serbin midis Greqisë (Video)

Kjo pasi, nga goditjet e forta nga Marku, boshnjaku Mutfic theu hundën dhe nuk mundi ta vazhdojë duelin.

Pas ndeshjes, kikboksieri shqiptar i ka falënderuar të gjithë, teksa ka thënë se i përfaqëson gjithë shqiptarët.

Kështu dukej boshnjaku pas duelit!

“Kundërshtari më tha mua se do të boksojë, por ai nuk e bën dot as me një raund ndaj meje”, ka thënë fillimisht Marku.

“Unë përfaqësoj vetëm flamurin shqiptar, i falënderojë të gjithë”, përfundoi kikboksieri shqiptar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)