LAJMI I FUNDIT:

Flet prokurori: Përleshja në Fushë Kosovë mes policëve dhe qytetarëve, për shkak të gjobave, e pësoi edhe një kalimtar

Flet prokurori: Përleshja në Fushë Kosovë mes policëve dhe qytetarëve, për shkak të gjobave, e pësoi edhe një kalimtar

Një person është plagosur me armë zjarri dhe pesë tjerë kanë marrë lëndime trupore gjatë përleshjes që ka ndodhur sot mes policëve dhe disa qytetarëve në Fushë Kosovë.

Reklama

Prokurori i rastit të përleshjes në Fushë Kosovë, Armend Hamiti ka njoftuar se gjashtë persona janë duke u intervistuar nga policia, transmeton Telegrafi.

“Përleshja ka ndodhur pasi është dhënë gjoba nga ana e policisë, ku pastaj disa persona kanë dalë që të pengojnë policët. Një shkrepje me armë ka ndodhur për toke, jemi duke identifikuar personat e përfshirë dhe hetimi po vazhdon. Nuk ka ndonjë të lënduar që ka rrezik jetën”, u shpreh ai para mediave.

Përleshje fizike mes policëve dhe qytetarëve në Fushë Kosovë - plagoset me armë zjarri një person
Lexo po ashtu Përleshje fizike mes policëve dhe qytetarëve në Fushë Kosovë - plagoset me armë zjarri një person

Hamiti theksoi se ende nuk ka vendim për arrestim të personave,  dhe se momentalisht janë duke u intervistuar gjashtë persona në stacionin policor.

“Në vendin e ngjarjes janë edhe nga Inspektorati Policor që po hetojnë nëse policët kanë bërë ndonjë lëshim. Janë sulmuar dy zyrtarë policorë, me informacionet që i kemi është dikush nga lokali që është lënduar. Tani ka ardhur edhe informata që i lënduar mund të jetë edhe një qytetar që ishte kalimtar rasti”, theksoi Hamiti.

Ndryshe, përleshja fizike mes policëve dhe qytetarëve ka ndodhur sot rreth orës 14:00./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Zhvillimet në veri, Kurti takon Von Cramon: Është e rëndësishme të fillojmë sa më parë me ofrimin e shërbimeve bazike për qytetarët

Lajme
Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Pamje nga situata në veri kur gazetarët e policët sulmohen me gurë nga serbët lokalë

Lajme
Kongresmeni Torres: Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht Kosovën

Kongresmeni Torres: Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht Kosovën

Lajme
Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Vdes Merita Mihovci, arkiktete në Komunën e Prishtinës

Lajme
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Kalo në kategori