LAJMI I FUNDIT:

Flasin nga kompania autobusi i së cilës u aksidentua në Kroaci: Jemi të shqetësuar, po presim raportin e policisë për shkaqet e aksidentit

Flasin nga kompania autobusi i së cilës u aksidentua në Kroaci: Jemi të shqetësuar, po presim raportin e policisë për shkaqet e aksidentit
Foto: Arkiv

Autobusi i kompanisë “Deva Tours” i cili po udhëtonte nga Frankfurti për në Prishtinë, ka pësuar sot aksident në Slavonski Brod të Kroacisë, ku si pasojë e këtij aksidenti deri tash janë konfirmuar 10 viktima.

Autoritetet kroate kanë treguar se në autobus ishin 67 pasagjerë dhe dy shoferë, ku për fat të keq 9 pasagjerë dhe njëri nga shoferët kanë humbur jetën.

Zv.prokurori kroat jep detaje për aksidentin tragjik: Njërin prej shoferëve për një moment e ka zënë gjumi
Lexo po ashtu Zv.prokurori kroat jep detaje për aksidentin tragjik: Njërin prej shoferëve për një moment e ka zënë gjumi

Gjithashtu raportohet edhe për dhjetëra të lënduar.


Telegrafi ka kontaktuar me kompaninë “Deva Torus” të cilët kanë thënë se janë shumë të shqetësuar lidhur me ngjarjen.

“Po autobusi jonë është aksidentuar. Jemi shumë të shqetësuar ende nuk i dimë shkaqet sesi ka ardhur deri te aksidenti po presim raportin e policisë”, kanë thënë nga kjo kompani.

Detaje të reja rreth aksidentit tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur
Lexo po ashtu Detaje të reja rreth aksidentit tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur

Ata kanë treguar se autobusi ishte duke ardhur nga Gjermania për në Kosovë.

Lidhur me këtë ngjarje tragjike kanë reaguar krerët e shtetit të Kosovës e po ashtu edhe të Kroacisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Analistët kërkojnë dorëheqjen e Sveçlës pas ikjes së Faton Hajrizit dhe të tjerëve nga burgjet e Kosovës

Drejtësi
Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Flet vëllai i të arratisurit Faton Hajrizi: Jam në Gjermani, ai mi vodhi dokumentet

Elfije Boletini
Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Deputeti i LVV-së: Faton Hajrizi është kriminel, Kosova i ka lajmëruar fqinjët për ikjen e tij

Lajme
Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Dyfishohen dhe trefishohen shtesat për fëmijë, Kurti prezanton skemën e re të mbështetjes për nënat

Lajme
Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Bekë Berisha: 600 policë të angazhuar për të ruajtur aktivistët e LVV-së, teksa ata incizojnë spot elektoral në Ujman

Lajme
Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Gërvalla takohet me Hovenier: Theksova nevojën për një bashkëpunim edhe më intensiv me SHBA-në për nisma globale

Lajme
Kalo në kategori