Flamurtari ka regjistruar fitore të rëndësishme në stadiumin e vet në Prishtinë duke e mposhtur Dukagjinin me rezultat 2-0.

Të dyja skuadrat patën rastet e tyre në fillim të ndeshjes, ndërsa rezultati u zhbllokua që në minutën e dhjetë të takimit. Ishte Festim Krasniqi futbollisti që e shënoi golin e parë, në atë që u duk si harkim, porse përfundoi në rrjetë.

Pas një pakujdesie nga mbrojtja mysafire, vendasit realizuan edhe golin e dytë, me anë të Danin Talovic (25′).

Në gjysmën e dytë, vendasit zhvilluan lojë më defensive, ndërkohë që mysafirët nuk ishin në gjendje që t’i ndryshonin gjërat.

Mërgim Boshnjaku, i cili u inkuadrua në pjesën e dytë, u përjashtua pas kartonit të dytë të verdhë dhe në minutat e fundit i ka nikoqirët me një lojtar më pak në fushë.

Kjo ishte fitorja e dytë e Flamurtarit në katër xhirot e para, ku ka regjistruar edhe një barazim dhe një humbje, dhe numëron shtatë pikë të arkëtuara. Dukagjini nuk e ka nisur mirë sezonin dhe qëndron në fund të tabelës. /Telegrafi/