LAJMI I FUNDIT:

Fiton xhekpotin e dytë, burri nga Michigan thyen rekord

Fiton xhekpotin e dytë, burri nga Michigan thyen rekord

Një burrë nga Michigan fitoi xhekpotin e tij të dytë të madh nga loja shtetërore e lotarisë Club Keno The Jack, dhe vendosi një rekord të ri.

Dan Housler, 62 vjeçar, nga Portage, u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se ai është një lojtar i shpeshtë i Club Keno The Jack.


“Unë luaj Club Keno The Jack kur çmimi shkon në rreth 100,000 dollarë,” deklaroi ai. “Kam qenë me fat në të kaluarën dhe kam fituar një çmim prej 239,074 dollarësh disa vite më parë”, vazhdoi Dan, raporton UPI, përcjell Telegrafi.

Housler së fundi e luajti lojën në Fletcher’s Pub nr. 2 në Oakland Drive në Kalamazoo dhe numrat e tij The Jack përputheshin me tetë nga 20 numrat e Club Keno në tërheqjen e fundit.

“Bleva biletën time dhe shkova në shtëpi nga Fletcher’s”, bëri të ditur Housler. “Kur arrita atje, kontrollova biletat e gruas sime dhe të miat. Në biletën time të tretë, ‘konfeti’ u shfaq në ekranin e aplikacionit dhe me të edhe çmimi i fituar”, shtoi ai.

“U befasova shumë. Nuk kam parë kurrë kaq shumë para menjëherë në jetën time”, ishin fjalë e Dan Housler.

Bileta i dha atij një çmim prej 503,254 dollarësh, xhekpoti më i madh në historinë e lojës. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Interesante
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Babai zgjoi djalin dyvjeçar, reagimi i tij kënaqi miliona njerëz

Babai zgjoi djalin dyvjeçar, reagimi i tij kënaqi miliona njerëz

Fun
Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Diamanti i humb në brumin e biskotave - furra kërkon nga klientët të hanë biskotat me kujdes

Fun
Kalo në kategori