Sir Alex Ferguson vizitoi hotelin ku janë duke qëndruar lojtarët e PSG-së përpara ndeshjes së tyre gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve këtë mbrëmje.

Skuadra e Ligue 1 është në Manchester përpara ndeshjes së madhe në Stadiumin Etihad dhe kanë marrë qëndrim të përkohshëm në Hotel Loëry pas mbërritjes në qytet.

Dhe Ferguson, trajneri legjendar dhe jashtëzakonisht i suksesshëm i United, u pa të shkonte në hotel derisa mbante me një maskë fytyre me emblemën e United të martën në mëngjes.

Për shkak të protokolleve të koronavirusit, besohet se Hotel Loëry po pushtohet tërësisht nga lojtarët dhe zyrtarët e PSG.

Skocezi ishte fotografuar duke ecur pranë autobusit të ekipit të PSG-së dhe duke hyrë në hollin e hotelit, dhe më vonë u largua me presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi.

Sipas Richard Fay nga Manchester Evening Neës, 79-vjeçari ishte në hotel për afërsisht 1 orë e 20 minuta.

Natyra e vizitës së Ferguson nuk është konfirmuar ende zyrtarisht, megjithëse skocezi ka një marrëdhënie të mirë me trajnerin e PSG, Mauricio Pochettino.

Dyshja drekuan dhe ndanë një shishe verë të kuqe në vitin 2013, me Pochettino që përfundoi duke paguar drekën. /Telegrafi/