LAJMI I FUNDIT:

Femrat janë më të lumtura kur janë beqare sesa në lidhje

Femrat janë më të lumtura kur janë beqare sesa në lidhje

Femrat janë më të lumtura si beqare sesa meshkujt, pasi që lidhja kërkon më shumë angazhim nga gratë, sugjerojnë hulumtimet e reja.

Reklama

Sipas një studimi, 61 për qind e grave beqare kanë raportuar se janë të lumtura me këtë fakt, krahas 49 për qind të meshkujve beqarë, transmeton Telegrafi.

Anketimi gjithashtu ka zbuluar se 75 për qind e grave beqare nuk kanë kërkuar për një lidhje gjatë vitit të kaluar, krahas 65 për qind të meshkujve beqarë.

Arsyeja për këtë, siç thonë ekspertët, është se të qenit në një lidhje heteroseksuale kërkon shumë punë dhe angazhim e veçanërisht nga gratë.

Pra dëshmitë tregojnë se gratë shpenzojnë më shumë kohë në detyra dhe në punë emocionale sesa meshkujt. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Këtë shtëpi romantike prej druri prej vetëm 25 metrash katrorë të gjithë do ta dëshironin

Këtë shtëpi romantike prej druri prej vetëm 25 metrash katrorë të gjithë do ta dëshironin

Shtëpi të bukura
Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Lifestyle
Gjeni tre krokodilë mes dragonjve: Mundohuni të jeni më të shpejtë se rekordmeni

Gjeni tre krokodilë mes dragonjve: Mundohuni të jeni më të shpejtë se rekordmeni

Stil
A e dini përse dorezat e dyerve janë prej mesingu? Ka një arsye të mirë për këtë

A e dini përse dorezat e dyerve janë prej mesingu? Ka një arsye të mirë për këtë

Këshilla dhe ide
Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Lifestyle
Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Lifestyle
Kalo në kategori