LAJMI I FUNDIT:

EVN do t’i kompensojë aparatet shtëpiake që janë djegur shkaku i energjisë elektrike

EVN do t’i kompensojë aparatet shtëpiake që janë djegur shkaku i energjisë elektrike

Qytetarët të cilët kanë njoftuar ditëve të fundit se u janë djegur aparetet shtëpiake, mund të marrin kompensim nga EVN-ja, nëse vërtetohet se arsyeja e prishjes së aparatit është ndalesa e shpeshtë e energjisë elektrike, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Sipas procedurës, duhet të dorëzohet kërkesë deri tek qendra e EVN-së, pastaj komisioni do të bëjë vlerësimin e duhur dhe do të përgatit përgjigje. Në rast se arsyeja e prishjes së aparatit nuk është EVN-ja, dhe shfrytëzuesi nuk është i kënaqur nga kjo, rastin mund ta dorëzojë në gjyq. Nëse vërtetohet se EVN-ja është arsye e prishjes së aparateve dhe të njëjtit mund të rregullohen atëherë ata do të servisohen, ndërsa nëse janë të djegur tërësisht EVN do të kompesojë me shumë të caktuar parash, në përputhje me dëmin”, thonë nga EVN-ja./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Lajme
Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Kronika e Zezë
Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Kronika e Zezë
“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

Lajme
Kalo në kategori