LAJMI I FUNDIT:

Është zbuluar receta sekrete: Ja si të bëni SALCËN për BIG MAC (foto, video)

Është zbuluar receta sekrete: Ja si të bëni SALCËN për BIG MAC (foto, video)

Këto ditë në internet është publikuar receta origjinale e pritur një kohë të gjatë, por ajo që është më interesante nuk është i vështirë për t’u realizuar, transmeton Telegrafi.

Reklama

Përbërësit e nevojshëm:

▪ ½ filxhan majonezë
▪ 2 lugë “salcë franceze” (recetën mund ta shihni në video më poshtë)
▪ 4 lugë salcë nga kastravecët dhe specat (recetën mund ta shihni në video më poshtë)
▪ 1 lugë qepë të grirë imët
▪ 1 lugë uthull alkooli
▪ 1 lugë sheqer
▪1/8 e lugës kripë

big-mac-01-600x450

/Telegrafi/