LAJMI I FUNDIT:

Epopeja e UÇK-së, ndizen flakadanët e lirisë në Prekaz

Epopeja e UÇK-së, ndizen flakadanët e lirisë në Prekaz

Në Prekaz ka nisur manifestimi tradicional “Nata e Zjarreve”, në kuadër të Epopesë së UÇK-së.  

Reklama

Përmes ndezjes së flakadanëve u kujtua sakrifica e familjes Jashari për çlirimin e vendit.

Në këtë manifestim po marrin pjesë akterë politikë, anëtarë të familjes Jashari e qytetarë të shumtë.

Emocione krenarie po përcillen nga ky manifestim, në 25 vjetorin e rënies së komandantit Adem Jashari dhe familjes së tij, transmeton RTK.

 

Në orën 18:00 janë ndezur flakadanët edhe në Prishtinë, për nder të 25-vjetorit të rënies heroike të familjes Jashari dhe Epopesë së UÇK-së, të martën e 7 marsit.