Emre Can mori karton të kuq, duke e lënë Borussia Dortmundin në minutat e fundit me 10 lojtarë, pasi e shtyri Neymarin duke e rrëzuar, në humbjen ndaj Paris Saint-Germain (2-0).

Ish-mesfushori i Liverpoolit e shtyu Neymarin, pas një ndërhyrje, ku të dy lojtarët fillimisht u rrëzuan,  por kur u ngritën patën një përleshje afër vijës anësore.

Gjermani u tregua më i fort, por edhe Neymar u rrëzua shpejt në stilin e tij.

Momenti i fillimit të zënkës (Foto: UEFA – Handout/UEFA via Getty Images)

Can mori karton të kuq nga gjyqtari Anthony Taylor, kur Dortmund ishte në ndjekje të rezultatin.

Rrëzimi i Neymar (Foto: UEFA – Handout/UEFA via Getty Images)

Pas kartonit të kuq ndodhi një tollovi e madhe mes lojtarëve për disa sekonda.

Zënka mes lojtarëve (Foto: UEFA – Handout/UEFA via Getty Images)

Dortmund kishte fituar 2-1 në shtëpi por Neymar dhe Juan Bernat shënuan për PSG, që ta fitojnë ndeshjen dhe kalimin tutje.

Kampionët francezë e mbajtën qetësinë e tyre në një stadium ku gjithçka ishte bosh, me tifozët e tyre që nuk ishin të pranishëm për shkak të coronavirusit. /Telegrafi/