Mund ta konsumoni me lëng për mëngjes, ta hani si një vakt të lehtë, por edhe si ëmbëlsirë të pasdites

Përbërësit për biskotë:

– 200 g miell të butë;
– 400 g sheqer;
– 1 lugë e vogël kripë;
– 4 vezë;
– 220 g gjalpë;
– 2 lugë të vogla ekstrakt portokalli;
– 1 lugë e vogël lëvore të portokallit të grirë në rende.

Përbërësit për fill:

– 200 g sheqer pluhur;
– 2 lugë lëng portokalli;
– 1 lugë e vogël lëvore portokalli.

Përgatitja:

Nxehni furrën në 180 gradë Celsius dhe lyeni me gjalpë një enë të thellë kënddrejtë…

Tundni vezët me gjalpin, shtoni ekstraktin e sheqerit dhe lëvoren e portokallit dhe vazhdoni t’i tundni.

Qitni brumin në enë për pjekje dhe piqeni përafërsisht gjysmë ore, derisa të marrë ngjyrë të gështenjtë.

Bëni fillin nga sheqeri pluhur dhe lëngu i lëvores së portokallit.

Nxehni bashkë në një enë, herë pas here përzieni dhe prisni që sheqeri të shkrihet.

Ëmbëlsirën e pjekur shpojeni me pirun dhe qitni fillin.

Prisni të ftohet, pastaj priteni në kube.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.