LAJMI I FUNDIT:

Ekipi shqiptar BLINK do të përballet me ekipin bullgar SKADE në finale të turneut të CS:GO Clash of Leagues

Ekipi shqiptar BLINK do të përballet me ekipin bullgar SKADE në finale të turneut të CS:GO Clash of Leagues
(Foto: HLTV)
Reklama

Në turneun Clash of Leagues morën pjesë gjithsej katër skuadra, në garë për një grup çmimesh rreth 5.000 dollarësh.

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara ekipi BLINK ka siguruar finalen e madhe ndaj ekipit SKADE, të dyja ekipet u takuan edhe më herët sot (e diel), ku fitues doli ekipi SKADE me rezultat 2-0 me mapa.


Pas kësaj humbje ekipi BLINK u takua me ekipin Austria në ‘Lower Bracket”, të cilët i mposhtën me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa për të siguruar finalen.

Ndeshja finale ndërmjet BLINK dhe SKADE do të zhvillohet sot (e diel), duke filluar nga ora 18:15 dhe do të transmetohet në kanalin A1 Gaming League në platformën Twitch.

Kampioni i turneut do të marrë me vete rreth 3.000 dollarë, ndërsa vendi i dytë do të fitoj rreth 1.300 dollarë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Sylvinho rrëfehet për FIFA-n: Ju tregoj çelësin tonë të suksesit, ëndrra jonë është të kualifikohemi në Kupën e Botës

Kombëtarja e Shqipërisë
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Kalo në kategori