LAJMI I FUNDIT:

Ekipi shqiptar BLINK fiton ndeshjen e parë në turneun kualifikues CCT Central Europe Series 1

Ekipi shqiptar BLINK fiton ndeshjen e parë në turneun kualifikues CCT Central Europe Series 1
Reklama

BLINK është një ndeshje larg kualifikimit në turneun kryesorë CCT Central Europe Series 1, pasi mposhti ekipin Entropiq Prague.

Këtë ndeshje ekipi BLINK e fitoi me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa, dhe do të zhvilloj ndeshje tjetër nesër (e shtunë), në rast të fitores do të kualifikohet për në turneun kryesorë.


Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte Valon ‘vAloN’ Etemi, me vlerësimin nga HLTV 1.10.

Gjithashtu pjesë e turneut kryesorë janë edhe dy ekipet tjera shqiptare, Bad News Eagles dhe XTEAM të cilat kanë marrë ftesë direkt.

Gjithsej 16 ekipe do të jenë pjesë e turneut i cili do të filloj me datën 22 gusht, ku katër nga to do të sigurojnë pjesëmarrjen nga turneu kualifikues ku po garojnë edhe ekipi BLINK. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori