Ekipi shqiptar BLINK fiton ndeshjen e parë në turneun kualifikues CCT Central Europe Series 1

BLINK është një ndeshje larg kualifikimit në turneun kryesorë CCT Central Europe Series 1, pasi mposhti ekipin Entropiq Prague.

Këtë ndeshje ekipi BLINK e fitoi me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa, dhe do të zhvilloj ndeshje tjetër nesër (e shtunë), në rast të fitores do të kualifikohet për në turneun kryesorë.

Lojtari më i mirë në këtë ndeshje ishte Valon ‘vAloN’ Etemi, me vlerësimin nga HLTV 1.10.

Gjithashtu pjesë e turneut kryesorë janë edhe dy ekipet tjera shqiptare, Bad News Eagles dhe XTEAM të cilat kanë marrë ftesë direkt.

Gjithsej 16 ekipe do të jenë pjesë e turneut i cili do të filloj me datën 22 gusht, ku katër nga to do të sigurojnë pjesëmarrjen nga turneu kualifikues ku po garojnë edhe ekipi BLINK. /Telegrafi/

Transferimi i parë i Vincent Kompany tek Bayerni vjen nga Manchester United

Jose Mourinho identifikon top yllin e Barcelonës si transferimin e tij të parë tek Fenerbahce

Kush është Slavko Vincic, gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve që dikur ishte arrestuar në një operacion kundër drogës dhe prostitucionit

Qindra tifozë të Real Madridit bien pre e një mashtrimi të madh para finales me Dortmundin

Finalja e Ligës së Kampionëve, Borussia Dortmund 0-0 Real Madrid: Gjermanët humbin rast të qind për qind

Sakrifica e top yllit të Real Madridit – ai do të luajë i sëmurë në finalen ndaj Dortmundit