0Shares

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se edhe gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me diell dhe se temperaturat do të arrijnë deri në 35 gradë.

Sipas IHMK-së, nesër pritet të bien temperaturat për 5-6 grandë.

“Do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 16-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 4m/s. Nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave maksimale për 5-6 gradë”, thuhet në njoftimin e IHMK.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)