Lëngu natyral të cilin vetë mund ta përgatisni shumë shpejt, do t’ju ndihmojë që të shkrini shtresat dhjamore nga stomaku dhe të pastroni organizmin nga helmet e grumbulluara.

Përbërësit për pijen (rreth 0,5 litra)

▪ 1 panxhar i madh i kuq
▪ 2 – 3 karota të freskëta
▪ 4 – 5 degë selinoje
▪ një grusht spinaq të freskët
▪ 1 mollë
▪ një kastravec të freskët
▪ 2 rrilkë (Raphanussativus var radicula)
▪ një rrënjë xhenxhefili të freskët (madhësia maksimale prej 1 centimetri)
▪ 1 limon.

Përgatitja:

Perimet e pastruara dhe mollën kullojeni në aparat për përgatitje të lëngjeve, ndërkaq lëngun pini në mëngjes.

Ai është aq i ushqyeshëm sa që mund të zëvendësojë tabletën multivitaminoze, transmeton Telegrafi.