LAJMI I FUNDIT:

Eci nëpër litarin e vendosur mes dy shkëmbinjve, sipër trenit në lëvizje (Video)

Eci nëpër litarin e vendosur mes dy shkëmbinjve, sipër trenit në lëvizje (Video)

Caio Afeto nga Espirito Santo i Brazilit, ka kaluar me sukses nëpër litarin e vendosur sipër dy shkëmbinjve të lartë 25 metra, ndërsa poshtë kalonte treni.

Reklama

Eksploruesi 30-vjeçar, ishte inspiruar të kryente këtë ecje, pasi kishte parë fotografinë e realizuar nga një udhëtar, teksa po lëvizte nëpër këtë hapësirë, transmeton Telegrafi.

“Ishte shumë e vështirë ta gjeja këtë zonë, që nuk ishte më larg se 90 kilometra nga shtëpia ime. Desha ta shohë edhe unë, jo nga treni, por prej lartë”, ka thënë Afeto lidhur me rastin.

Pasi ngjarja është postuar në internet, shumë vizitorë po shkojnë të shohin shkëmbinjtë e ndarë, mes të cilëve shtrihen binarët. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

104-vjeçarja amerikane mund të thyejë rekordin Guinness si parashutistja më e vjetër

Interesante
U grindën brenda aeroplanit, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Vjenë – britanikja i hedhë 5 mijë funte mbi kokën e partnerit

U grindën brenda aeroplanit, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente në Vjenë – britanikja i hedhë 5 mijë funte mbi kokën e partnerit

Interesante
Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Interesante
Eksperimenti rus: Ja çfarë i ndodh njeriut nëse qëndron 30 ditë pa gjumë (Video)

Eksperimenti rus: Ja çfarë i ndodh njeriut nëse qëndron 30 ditë pa gjumë (Video)

Interesante
Kalo në kategori