LAJMI I FUNDIT:

A e keni ditur që dritaret PVC kanë pozitën dimërore dhe verore?

A e keni ditur që dritaret PVC kanë pozitën dimërore dhe verore?

Lexoni, shikoni, përshtatini dhe kurseni energji dhe para

Ekzistojnë dy truqe të cilat mbase për to nuk keni ditur – dritaret PVC kanë pozitën dimërore dhe verore të cilat lehtë mund të përshtaten.


Mirëpo, më parë duhet të verifikoni a i keni vidat speciale të cilat gjenden në skaje anash të krahut të dritares në të cilën gjendet doreza.

Nëse kanë vrima për kaçavidë + (plus), atëherë mundësia për përshtatje dimërore dhe verore ekziston.

Thjeshtë, hapni dritaren dhe kërkoni vidhën, transmeton Telegrafi.

Nëse dritaren dëshironi ta përshtatni për pozitë dimërore, me çelës inbus silleni vidhën nga brenda.

Kështu rregulloni forcën e shtypjes së ramit të dritares.

Një truk që ua zgjat jetën e dyerve dhe dritareve: Aplikojeni këtë në të gjitha bravat dhe dorezat para dimrit
Lexo po ashtu Një truk që ua zgjat jetën e dyerve dhe dritareve: Aplikojeni këtë në të gjitha bravat dhe dorezat para dimrit

Kur t’ju vendos mjeshtri dritaren, më së shpeshti e lë në pozitë standarde, përkatësisht në pozitë të mesme.

Nëse nuk jeni të sigurt se në cilën pozitë është dritarja juaj, merrni një fletë letre dhe kalojeni nën krahun e dritares.

Nëse fleta mund të kalojë pa probleme, dritarja juaj është në pozitë vere, por nëse fleta shqyhet, me siguri është në pozitë dimri.

Është me rëndësi të mbani në mend që nuk duhet lënë dritaret në pozitë dimri gjatë tërë vitit, sepse gomat në ramin e dritares shumë shpejt do të shpenzohen.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

Këshilla Lifestyle
“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

“Data më tragjike” në historinë njerëzore po afron - në këtë ditë ngjarjet e errëta përsëriten me shekuj

A e dini se...
Tre hapa për të parandaluar qenin tuaj të qëndroj nën këmbë kur punon nga distanca

Tre hapa për të parandaluar qenin tuaj të qëndroj nën këmbë kur punon nga distanca

Kërshëri
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Kalo në kategori