0Shares

Asgjë nuk e mund të ftohtin në dimër më mirë se sa një çaj i ngrohtë me xhenxhefil. Me Vitaminë C, magnezium dhe minerale të tjera, rrënja e xhenxhefilit është jashtëzakonisht e dobishme për shëndetin.

Çaji LOYD me boronicë dhe xhenxhefil është një risi në tregun e Kosovës.

Disa nga përfitimet e tjera të çajit me xhenxhefil janë:

– Ndihmon në lehtësimin e dhimbjes së stomakut.
– Ndihmon në humbjen e peshës.
– Përmirëson qarkullimin e gjakut.
– Përmirëson tretjen e ushqimit.
– Lufton problemet e frymarrjes.
– Lehtëson shqetësimet e ciklit menstrual.
– Forcon imunitetin.

Konsumimi i një gote çaji LOYD me boronicë dhe xhenxhefil është një prej zgjedhjeve më të mira që mund të bëni për shkak të  kombinimit fantastik të këtyre dy përbërësve dhe ndikimit pozitiv që ato kanë në organizmin e njeriut. /Telegrafi/

Artikull i sponzoruar

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)