LAJMI I FUNDIT:

A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan

A e dini pse nuk preferohet të pini kafe në aeroplan
(Foto: Pexels)

Ka të ngjarë ta keni pirë kafen që jua ka ofruar stjuardesa gjatë fluturimit. Megjithatë, ka arsye mjaft të mira pse nuk duhet ta bëni gjithsesi.

Anëtari i ekuipazhit të kabinës, i njohur në internet vetëm si Kevin, shpesh përdor TikTokun e tij për të zbuluar se si funksionon industria e linjave ajrore.

Ekspertët zbërthejnë dilemën: A duhet pirë kafja me një gotë ujë?
Lexo po ashtu Ekspertët zbërthejnë dilemën: A duhet pirë kafja me një gotë ujë?

Në një postim të fundit, ai ofroi mendimet e tij për një temë të fundit në Reddit rreth kafesë gjatë fluturimit – transmeton HuffPost.

Një koment në këtë temë, nga një person që pretendonte se ishte pilot, ishte se kafeja nuk duhet pirë kurrë në avion, pasi rezervuari i ujit pastrohet rrallë. Kevin e mbështeti këtë, duke shtuar një arsye edhe më të neveritshme.

“Fakti që rezervuarët e ujit pastrohen rrallë duhet të jetë shqetësimi juaj më i vogël. Gjithmonë kam qenë i shqetësuar për mënyrën sesi stjuardesat duhet t’i pastrojnë enët për kafe. Për çfarëdo arsye, ne nuk duhet t’i zbrazim enët e kafesë në kanalizim, duhet t’i zbrazim në guacën e tualetit. Kur merrni një enë për kafe dhe e zbrazni në tualet që të mos bëni një rrëmujë të madhe, duhet të afroheni pak më afër guacës. Unë imagjinoj se ka disa lloj grimcash, bakteresh, çfarëdo që shkon përsëri në enën e kafesë dhe kthehet përsëri te aparati i kafesë”, është shprehur ai.

Tri gabime dietike që ju bëjnë të shtoni edhe më shumë peshë
Lexo po ashtu Tri gabime dietike që ju bëjnë të shtoni edhe më shumë peshë

Sidoqoftë, kjo çështje nuk është e rëndësishme për ju nëse jeni një udhëtar i mrekullueshëm i klasit të parë ku zakonisht ka një aparat të dedikuar kafeje. /Telegrafi/

@ichbinvin

#flightattendant #travel #airline

♬ original sound – keVin


Në trend Stil

Më shumë
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh

"Gjendja e pritjes": Arsyeja pse ti nuk i përfundon kurrë gjërat në momentin që duhet

Lifestyle
Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Sa katrorë mund të shihni në 11 sekonda? Kontrolloni se si qëndroni me një vëzhgim të shpejtë

Stil
Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Si të pastroni njollat e tepihut me pijen tuaj të preferuar!

Bëje vet
Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Kat i ndërmjetëm modern me galeri dhe dru, sensacion i vërtetë

Dizajn dhe Arkitekturë
Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Luani: Horoskopi vjetor për 2024

Astrologji
Kalo në kategori