Roma e ka mposhtur 4-0 Leccen në kuadër të javës së 25-të në Serie A.

Golat për Giallorosët i shënuan Cengiz Under, Henrikh Mkhitaryan, Edin Dzeko dhe Aleksandar Kolarov.

Romakët ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e përgjithshme 7.62, derisa Lecce u vlerësua me 6.03.

Roma vs Lecce (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të  mirë në këtë takim u vlerësua sulmuesi boshnjak që shënoi një herë dhe asistoi te goli i armenit, e u notua me 9.9.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi doli të ishte mesfushori i mysafirëve, Jacopo Petriccione.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Lecces (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/