LAJMI I FUNDIT:

Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Dy motra norvegjeze i mbyt rrufeja, e treta lëndohet dhe dërgohet për trajtim në spital

Dy motra humbën jetën kurse e treta është lënduar, kur u goditën nga rrufeja derisa po shëtisnin nëpër male në Norvegji.

Benedikt Mirset, 12-vjeçe dhe motrën e saj Viktoria gjithashtu 12-vjeçe nga Oslo, i goditi rrufeja gjatë vikendit të kaluar në Melshorn, destinacion i njohur turistik në Hareid, transmeton Telegrafi.


Zyrtarët kanë bërë të ditur se motra e tretë është lënduar dhe dërguar me urgjencë në spitalin më të afërt në Bergen.

Kryetari i Hareidit, Bernt Brandal, ka thënë se bëhet fjalë për një “rast tragjik” që askush nuk ka mundur ta parashikoj, pasi që kushtet klimatik “kanë ndërruar shumë shpejtë”.

Në anën tjetër, televizioni norvegjez NRK ka raportuar se atë mbrëmje janë regjistruar mbi 800 goditje rrufesh. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Rusia mund të sulmojë NATO-n në më pak se 36 muaj – paralajmëron kreu i Byrosë së Sigurisë Kombëtare të Polonisë

Botë
Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Tre të vdekur dhe të tjerë të lënduar – moti i ftohtë shkakton probleme në udhëtimet tokësore, hekurudhore dhe ajrore në Gjermani

Evropa
Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Një nxënës i vdekur, disa të lënduar – pasi një autobus shkollor godet një automjet, del nga rruga dhe përplaset me një pemë në Gjermani

Evropa
Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Imazhe satelitore që tregojnë se ushtria izraelite ka 'filluar operacionet tokësore' në Gazën jugore

Botë
Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Izraeli u kërkon palestinezëve të evakuohen, por a është ndonjë vend i sigurt në Gaza?

Botë
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Kalo në kategori