LAJMI I FUNDIT:

Dy metoda të thjeshta për të shkrirë akullin e formuar në xhamin e makinave tuaja

Dy metoda të thjeshta për të shkrirë akullin e formuar në xhamin e makinave tuaja

Me uljen e temperaturave dhe me reshjet e borës shumë shoferë ballafaqohen në mëngjes me shkrirjen e akullit të formuar në xhamin e automjeteve të tyre.

Shumica prej tyre duhet të provojnë një sërë metodash që mund të jenë problematike për të arritur një rezultat, transmeton Telegrafi.

Megjithatë, këtu i kemi dy metoda që mund t’ju kryejnë punë.

Njëra prej metodave është ajo me kripë: mbushni një enë me 500 ml ujë dhe në ujë vendosni një lugë gjelle kripë. Vendoseni përzierjen në xhamin tuaj dhe kripa do të shkrijë akullin.

Nëse keni një pajisje gërryese mund ta përshpejtoni procesin duke gërvishtur akullin ndërsa fillon të shkrihet.

Një metodë tjetër që mund të funksionojë është vendosja e ujit me temperaturë mesatare (as i ftohtë dhe i nxehtë).

Uji me këtë temperaturë do të largojë akullin pa rrezikuar plasaritjen e xhamit, pasi uji i vluar kërcënon thyerjen e xhamit me dëme të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Auto
Njihuni me veturën më të shtrenjtë të planetit - modeli i ri nga Rolls-Royce kap vlerën e afro 30 milionë eurove

Njihuni me veturën më të shtrenjtë të planetit - modeli i ri nga Rolls-Royce kap vlerën e afro 30 milionë eurove

Auto
Bateri të reja për automjetet elektrike - dimri nuk do të jetë më problem

Bateri të reja për automjetet elektrike - dimri nuk do të jetë më problem

EVs
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Auto
Kalo në kategori