Artistja me shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, është gjithmonë e hapur me fansat e saj, dhe nuk heziton kurrë të shpreh hapur mendimet e saj lidhur me ngjarjet aktuale.

Së fundmi, ajo ka bërë të ditur se është kundër vendimit të Boris Johnsonit për të pezulluar parlamentin në prag të Brexit.

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është duke u përballur me sfidën e parë të vështirë, kjo pasi qytetarë të shumtë kanë dalë rrugëve duke protestuar kundër një vendimi të tillë.

Foto: Dua Lipa/InstaStory

Dua ndau me ndjekësit e saj në InstaStory një imazh, ku shfaqet një maskotë e kryeministrit britanik, i cili duket sikur po hedh dhe në varrin, në pllakatën e së cili shkruhet: “Prehu në paqe demokracia e Britanisë”.

Dua Lipës iu prish vetura dhe mbeti në rrugë me të dashurin, nuk arritën dot në kohë për MTV Video Music Awards Dua Lipës iu prish vetura dhe mbeti në rrugë me të dashurin, nuk arritën dot në kohë për MTV Video Music Awards

Me këtë, artistja shqiptaro-britanike duket se ka vendosur të tregojë se edhe ajo është me popullatën, në përkrahje të mos pezullimit të parlamentit në këtë periudhë.

Dua Lipa (Foto: John Phillips/Getty Images/Guliver)

Dua vitin e kaluar në një intervistë për CNN, kishte folur hapur për Brexitin, duke thënë se të qenit nga Kosova, ka ndikuar në ditjen e vlerës së të qenit në BE, një mundësi të cilët atdhetarët e saj nuk e kanë pasur kurrë.

“Duke qenë nga Kosova, e kuptoj rëndësinë e të qenit në BE, për të qenit bashkë. Them se ata që votuan për të dalë, janë më të moshuar se ata që do të vuajnë pasojat”, ishte shprehur Dua Lipa. /Telegrafi/