LAJMI I FUNDIT:

Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Dramë gjatë protestave në Los Angeles, foshnja 11-muajshe gëlltit monedhën dhe humb vetëdijen – polici e shpëton në momentet e fundit

Një rast që ka ndodhur gjatë protestave në Los Angeles, ka mundur të përfundojë me fatalitet po të mos reagonte shpejtë një polic, shkruan CNN.

Reklama

E ëma e foshnjës 11-muajshe dhe një grua tjetër kishin dalë në protesta, kur foshnja filloi të ndihet keq, humbi vetëdijen dhe nuk mund të merrte frymë, transmeton Telegrafi.

Në mediat amerikane është publikuar videoja e filmuar më 31 maj, ku shihet skena dramatike që ka ndodhur në një parking të veturave.

Dy gratë të pushtuara nga paniku, vraponin duke e mbajtur në duar foshnjën 11-muajshe që nuk merrte frymë.

Më pas ato vrapuan në drejtim të një grupi të policëve që mbikëqyrnin protestën në Los Angeles. Aty iu afrua polici Cameron Kinsey, i cili i dha ndihmën e parë fëmijës.

Ai arriti t’ia çbllokoj rrugët e frymëmarrjes vogëlushit, që sipas mediave amerikane kishte gëlltitur një monedhë.

Aty menjëherë filloi sërish të marrë frymë, kurse më pas është dërguar me autoambulancë në spital për trajtim të mëtutjeshëm. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Vendimi i Hagës për Stanishiqin dhe Simatoviqin pothuajse u injorua në Serbi

Serbia
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Parlamenti Evropian miratoi një rezolutë që dënon Hungarinë

Evropa
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Kalo në kategori