LAJMI I FUNDIT:

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Teksa na ndajnë më pak se pesë orë nga ndeshja e madhe Itali-Shqipëri, tifozët kuqezinj kanë pushtuar qytetin Dortmundin.

Atmosferë është e jashtëzakonshme teksa fansat po i shijojnë këto momente me këngë, valle dhe sigurisht edhe birra.


Këtu mund të shihni foto dhe video nga grumbullimi i tifozëve dhe padyshim janë një ndër imazhet më të bukura për shqiptarët.

Të gjithë shpresojnë sot për një fitore të Kombëtares së Shqipërisë.

Ajo çfarë bie në sy sot në qytetin e Dortmundit është se shumica e tifozëve në rrugë janë kuqezi, duke konfirmuar lajmet se në stadiumin ku zhvillohet ndeshja, kjo ngjyrë do të dominojë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori