LAJMI I FUNDIT:

Donald Trump niset për në Singapor për takimin me Kim Jong-Un

Donald Trump niset për në Singapor për takimin me Kim Jong-Un
LA MALBAIE , QC - JUNE 09: US President Donald Trump leaves after holding a press conference ahead of his early departure from the G7 Summit on June 9, 2018 in La Malbaie, Canada. Canada are hosting the leaders of the UK, Italy, the US, France, Germany and Japan for the two day summit, in the town of La Malbaie. (Photo by Leon Neal/Getty Images)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, u shpreh ai do të marrë pjesë në takimin me udhëheqësin e lartë të Koresë së Veriut. Kom Jong Un me një “shpirt pozitiv”.

Reklama

Ai u nis për në Singapor nga Kanadaja, ku mori pjesë në samitin e G7-së.

Takimi mes presidentit amerikan Trump dhe udhëheqësit verikorean të martën në Singapor pritet të fokusohet në denuklearizimin e gadishullit korean.

Sipas Trump-it, të dy palët kanë pasur një bashkëpunim “shumë të mirë” në bisedimet para takimit.

Kim Jong-Un mbërrin në Singapor për takimin me Donald Trumpin
Lexo po ashtu Kim Jong-Un mbërrin në Singapor për takimin me Donald Trumpin

Tashmë, udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un ka mbërritur në Singapor për takimin e parashikuar me Trump. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Serbia
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner - zbulohen disa "detaje të negociatave"

Botë
Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë

Nëntë të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – publikohet momenti i shembjes së çatisë së një kishe në Meksikë

Amerika
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Kalo në kategori