LAJMI I FUNDIT:

Don Shan Zefi jep komentet e tij për Thaçin, Haradinajn e Kurtin

Don Shan Zefi jep komentet e tij për Thaçin, Haradinajn e Kurtin

Vikari Gjeneral i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Don Shan Zefi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka dhënë opinionet e tij për Hashim Thaçin, Ramush Haradinajn dhe Albin Kurtin.

Reklama

Don Shan Zefi, Presidentin e Kosovës e ka vlerësuar për rolin e tij në UÇK dhe në përpjekje për çlirimin e Kosovës, përcjell Telegrafi.

“Kam raporte miqësore me zotëri Thaçin. Ka pasur rol të madh në UÇK dhe bashkë me djem e vajza tjera kanë dëshiruar të flijohen për Kosovë. Pa dyshim mbetet figurë”.

Don Shan Zefi fjalë të mira ka pasur edhe për Ramush Haradinajn, të cilin poashtu e vlerëson për rolin në luftë.

“Kam raporte të mira edhe me Ramush Hardinaj. Nuk e mohoj se e kam edhe shokë. Është e dhimbshme që shumë anëtarë të familjes së tij kanë vdekur në luftë. Ramushi ka një natyrë më popullore dhe të detyron ta duash disi. Ramushi është një njeri i mirë”.

Duke folur për Albin Kurtin, Don Shan Zefi thotë se atij do t’i kishte sugjeruar që t’i lë anash hatërmbjetjet dhe të formojë qeverinë.

Ai ka thënë se populli ua ka dhënë besimin VV-së dhe LDK-së për të ndërtuar institucionet dhe këto duhet të dërgojnë para këtë vullnet.

Vikari Gjeneral i Dioqezës Prizren-Prishtinë, thotë se Albinin e mban mend nga protestat studentore dhe sipas tij studentët shpesh shkonin në oborret i kishave katolike për të marrë bekimin për protestat e tyre./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Ish-ministri serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Ministri britanik, Docherty: I lumtur që trupat tona do të përforcojnë KFOR-in në Kosovë

Siguri
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Ish-ministri serb tregon kush e ngriti politikisht Milan Radoçiqin

Lajme
Kalo në kategori