Dane Andres Vejrgang është vetëm 15-vjeç, dhe ai konsiderohet lojtari më i mirë në Fifa në botë. Ai humbi të dielën e kaluar pas 535 fitoreve radhazi. Ai u mund nga lojtari holandez 5-1.

Që nga lëshimi i Fifa 21 në tetor të vitit të kaluar, adoleshenti danez Andres Vejrgang ka luajtur 535 ndeshje në Ultimate Team Weeekend Leage. Ai fitoi në të gjitha, transmeton Telegrafi.

Ai është vetëm 15-vjeç dhe tashmë konsiderohet lojtari më i mirë i Fifa në botë. Seria e tij e fitoreve u ndërpre të dielën e kaluar, shkruan SportBible.

Ai u mposht nga një lojtar holandez me pseudonimin Damesheet 5-1, dhe ky është një regjistrim i ndeshjes së tyre.

Shikoni videon: Ai kishte 535 fitore radhazi dhe më pas humbi.

Andres Vejrgang luan Fifa në mënyrë profesionale në ekipin esport RB Leipzig dhe rekordi i tij me 535 fitore radhazi është i vështirë për këdo që të kapet.

Andres kishte 30 fitore radhazi në moshën 12 vjeçare në Fifa 19 Ultimate Weekned League dhe ishte më i riu në botë për ta bërë këtë. /Telegrafi/