LAJMI I FUNDIT:

“Disa firma të afërta me OBRM-PDUKM-në kanë interes nga rryma e shtrenjtë”

“Disa firma të afërta me OBRM-PDUKM-në kanë interes nga rryma e shtrenjtë”

LSDM-ja ka akuzuar OBRM-PDUKM-në se në kompanitë për furnizim të shtetit me energji elektrike ELEM dhe EVN, ka instaluar udhëheqësitë e veta kriminele, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Shumë shpjet do të bëhet e qartë se nga shitja e shtrenjtë e energjisë elektrike a kanë interes disa firma të afërta me OBRM-PDUKM-në. Për dhjetë vite është bllokuar prodhimi vendorë i rrymës, në llogari të importimit të energjisë e cila kulminoi gjatë Krishtlindjeve”, theksojnë nga LSDM.

Ata gjithashtu thonë se në këtë moment nuk punon fabrika “TEC Osllomej” dhe Maqedonia ëdhtë e varur nga importimi i shtrenjtë i rrymës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori