LAJMI I FUNDIT:

Dhoma e ndenjës e Kendall Jenner po vendos tashmë tendencat e ngjyrave për vitin 2024

Dhoma e ndenjës e Kendall Jenner po vendos tashmë tendencat e ngjyrave për vitin 2024

Shtëpia e Kendall Jenner-it merr frymëzim nga spektri sezonal i toneve tokësore të natyrës për të krijuar një jetë të ngrohtë dhe mikpritëse

E dizenjuar nga Waldo Fernandez i Waldo Designs dhe ekipi Kathleen and Tommy Clements of Clements Design, dhoma e ndenjës e Kendall është krijuar për të ngjallur qetësi dhe qetësi, dhe sigurisht që e përmbush këtë premtim.


Supermodelja amerikane është e njohur për stilin jo vetëm në pasarelë, por edhe jashtë saj. Ambienti i saj i ndenjes, me ngjyra tërësisht neutrale është detaji që u ka rënë në sy shumë dizajnerëve të enterierit.

Ngjyrat neutrale janë një nga tendencat më të mëdha për vitin 2023 dhe ekspertët parashikojnë se kjo do të vazhdojë edhe për vitin 2024.

Duke ofruar një mori nuancash të ngrohta që qëndrojnë në mënyrë harmonike, dekori me ngjyra neutrale është i pëlqyer nga dizajnerët për aftësinë e krijimit të hapësirave relaksuese dhe të qëndrueshme, shkruan Homes & Gardens.

“Ne kemi parë se ekziston një dëshirë më e madhe për të rrethuar veten me ngjyra komode që janë të lehta për t’u kombinuar dhe që ofrojnë qetësi në shtëpitë tona,” thotë Ruth Mottershead, drejtoreshë kreative në një kompani mobilimi.

Një bazë neutrale e errët do të krijojë një pamje moderne duke ruajtur elementët klasikë. Truku është që të përmirësoni detajet për të shmangur idenë se hapësira duket bosh dhe pa shumë orendi brenda.

Kur dekoroni ambientin, ngjyra është një mjet transformues, por sigurohuni që të futni edhe shumë elementë të tjerë. Sekreti është te pëlhurat, materialet etj.

Teksturat natyrale, qofshin ato prej guri, druri apo liri, mund të ndihmojnë për të shtuar elementët neutralë në ambientin tuaj të ndjenjës. Kjo do të thotë se asgjë nuk do të jetë e tepërt, por gjithçka funksionale dhe në emër të komoditetit në shtëpinë tuaj. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ky vullkan në Antarktik hedh 80 gramë ar në ditë me vlerë 6000 dollarë në ajrin e akullt

Ky vullkan në Antarktik hedh 80 gramë ar në ditë me vlerë 6000 dollarë në ajrin e akullt

Udhëpërshkrime
Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Stil
A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

Lifestyle
Marrëveshja për pagën? Ky truk i thjeshtë është shumë i fuqishëm, sipas një studimi të ri

Marrëveshja për pagën? Ky truk i thjeshtë është shumë i fuqishëm, sipas një studimi të ri

Këshilla Lifestyle
Shtëpi montazhi që nuk e keni parë deri tani: Ja se si ndërtohet shtëpia nga tullat prej druri

Shtëpi montazhi që nuk e keni parë deri tani: Ja se si ndërtohet shtëpia nga tullat prej druri

Dizajn dhe Arkitekturë
10 shprehjet më të veçanta të dashurisë

10 shprehjet më të veçanta të dashurisë

Lifestyle
Kalo në kategori