LAJMI I FUNDIT:

Dhjetë lojtarët më besnikë në ligat më të mira të futbollit: Messi është i dyti, kalohet vetëm nga legjenda e CSKA Moskës

Dhjetë lojtarët më besnikë në ligat më të mira të futbollit: Messi është i dyti, kalohet vetëm nga legjenda e CSKA Moskës

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi nuk kryeson listën e lojtarëve më besnikë që janë aktiv në të gjitha ligat kryesore të Evropës.

Reklama

Ky vend shkon për portierin e CSKA Moskës, Igor Akinfeev , pasi ai ka kaluar gati 18 vjet me klubin rus.

34 vjeç, Akinfeev hodhi hapat e tij të parë futbollistik në akademinë e të rinjve CSKA Moskë dhe ka kaluar tërë jetën e tij me klubin e tij të dashur që nga ajo kohë.

Ndërkohë, Messi, i cili vjen i dyti në listën e Transfermarkt, ka qenë në Barcelonë për gati 17 vjet që kur u transferua në Evropë nga Newell’s Old Boys në moshën 13 vjeçare.

Treshja e parë plotësohet nga legjenda e West Ham, Mark Noble, i cili ka luajtur në klubin e tij të fëmijërisë për 16 vitet e fundit.

Lista ka edhe emra si Gioergio Chiellini e Sergio Ramos.


10 lojtarët më besnik aktualisht

Igor Akinfeev (CSKA Moska): 17 vjet, 8 muaj, 3 ditë

Lionel Messi (Barcelona): 16 vjet, 8 muaj, 3 ditë

Mark Noble (West Ham): 16 vjet, 8 muaj, 3 ditë

Sergio Alvarez (Celta Vigo): 16 vjet, 2 muaj, 4 ditë

Oier (Osasuna): 15 vjet, 2 muaj, 4 ditë

Jessy Moulin (Saint-Etienne): 15 vjet, 2 muaj, 4 ditë

Francesco Magnanelli (Sassuolo): 15 vjet, 2 muaj, 4 ditë

Giorgio Chiellini (Juventus): 15 vjet, 2 muaj, 4 ditë

Sergio Ramos (Real Madrid): 15 vjet, 4 ditë

Sammy Bossut (Zulte Waregem): 14 vjet, 2 muaj, 4 ditë


/Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

Joshua Kimmich i etur për të nënshkruar me Barcelonën këtë verë

La Liga
Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Man City – Inter: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Haalandit nuk i pëlqen të flasë për Interin, tregon se ëndrra për Ligën e Kampionëve është e frymëzuar nga Man Utd

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori