Një kalë “i frikësuar” e goditi një burrë duke e rrëzuar nga një motoçikletë ndërsa përpiqej të kapërcente një procesion të ushtrisë pranë Hyde Park të Londrës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shoferi i paduruar i motoçikletës u përpoq të shpejtonte përpara një aksioni 90-metërsh të Artilerisë së Mbretit, ndërsa ata po ecnin përgjatë rrugës.

Por, me lëvizjen e shpejtë të trafikut drejt tij, shoferi u përpoq të manovronte jashtë hotelit Park International në Kensington.

Përkundër kësaj, tentimi i tij për të kursyer kohën shkoi shumë gabim kur motobiçikleta goditi pjesën e pasme të njërës prej kafshëve, duke bërë që ai të “dëbohej dhe të fluturonte nga makina”. /Telegrafi/