LAJMI I FUNDIT:

Dërgohen në Prokurorinë Speciale dy raste të dyshuara për shkelje të rënda

Dërgohen në Prokurorinë Speciale dy raste të dyshuara për shkelje të rënda
Foto: Arkiv

Zëvendësministri i Mjedisit, Avni Zogiani ka bërë të ditur se i kanë dërguar dy raste në Prokurorinë Speciale, për siç tha ai dyshimit për shkelje të rënda të ligjit.

Zogiani në një postim në Facebook bën të ditur se rasti i parë ka të bëjë me hapjen e procedurës për trajtimin termik të mbeturinave, për të cilin grupet e ekspertëve të MMPHI kanë gjetur shkelje serioze dhe dyshime për manipulim të të dhënave e dokumenteve.

Ministria e Mjedisit anulon licensat e dy kompanive për rastin Varosh në Ferizaj
Lexo po ashtu Ministria e Mjedisit anulon licensat e dy kompanive për rastin Varosh në Ferizaj

Sipas tij, rasti i dytë po ashtu ka të bëjë me dyshime për keqpërdorime serioze në fushën e ujërave, të cilat punë sipas Raportit të bërë nga Grupi i ekspertëve janë bërë pa kritere, me shkelje serioze të ligjit deri në masën që ka dyshime se punët janë paguar pa u vënë kurrë në praktikë.

“Shpresoj që Prokuroria Speciale të gjejë kohë e vullnet për këto dosje!”, shkruan ai. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Siguri
Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Lajme
Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Lajme
Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Lajme
Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s'duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve '90-të në Kosovë

Ish-sekretari i NATO-s: Ndikimi rus në Ballkan duhet të luftohet, s'duhet lejuar kthimi i dhunës i viteve '90-të në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori