LAJMI I FUNDIT:

Dërgim i kontingjentit të ARM-së në stërvitjen ‘Saber Gurdian 2017’

Dërgim i kontingjentit të ARM-së në stërvitjen ‘Saber Gurdian 2017’

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska sot do të marrë pjesı në dërgimin e kontingjentit të ARM-së në kuadër të stërvitjes multinacionale ‘Saber Gurdian 2017’, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Në solemnitetin në kazermën ‘Ilinden’ në Shkup, përveç ministres, fjalim do të mbajë edhe zv.shefi i Shtatmadhorisë së ARM-së gjeneral-majori Muhamet Racaj dhe ambasadori amerikan Jess Baily.

Stërvitja ka filluar nga 23 qershori e deri më 26 korrik në Rumani, Hungari dhe Bullgari, ndërsa përfshin edhe 25 mijë pjesëtarë të forcave të armatosura nga 20 vende të NATO-s dhe vende-partnere, njofton AIM.

Maqedonia do të marrë pjesë me gjithsej 71 pjesëtarë të sistemuar në Rumani dhe Hungari. Qëllimi i stërvitjes është të tregohet gatishmëria e pjesëtarëve të vendeve-pjesëmarrëse për përgjigje ndaj ndonjë skenari më të madh. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Kalo në kategori