LAJMI I FUNDIT:

Deputeti rus këshillon Putinin: Duhet të përfitojmë nga kriza e tërmetit dhe ta pushtojmë Stambollin

Deputeti rus këshillon Putinin: Duhet të përfitojmë nga kriza e tërmetit dhe ta pushtojmë Stambollin

Rusia duhet të përfitojë nga kriza në shtetin turk e shkaktuar nga tërmeti i fundit dhe të aneksojë disa nga territoret e saja, ka thënë deputeti rus, Semyon Bagdasarov.

Reklama

Në një video të shpërndarë nga Anton Gerashchenko, këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, Bagdasarov shihet duke folur për situatën e vështirë në Turqi.

Ai këshillon Kremlinin që ta “largojë atë (Turqinë)” prej Azisë Qendrore.

Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi
Lexo po ashtu Dëshmi për Gjykatën e Hagës: Lvova-Belova ia konfirmon Putinit se adoptoi një adoleshent nga Donbasi

Më pas rusët duhet të “dërgojnë forca të caktuara në Turqi”, thotë Bagdasarov dhe Rusia ta kthejë Kostandinopojën (Stambollin e sotëm), duke shtuar se qyteti “historikisht na përket neve”.

“Le të përfitojmë nga kjo. Ata janë në krizë”, pohoi ai duke shtuar se “falë Zotit ata kanë një krizë. Kriza duhet të përfundojë me shembjen [të Turqisë] dhe aneksimin e këtyre territoreve”.

Ndryshe, Turqia është goditur nga dy tërmete të fuqishme, të cilat kanë shkaktuar vdekjen e mbi 45 mijë personave dhe dëmtimin e mijëra ndërtesave. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Evropa
Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Evropa
Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Evropa
Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Evropa
Kalo në kategori