LAJMI I FUNDIT:

Deputetët s’mbajnë distancën të rekomanduar nga IKSHPK për mbrojtje nga coronavirusi

Deputetët s’mbajnë distancën të rekomanduar nga IKSHPK për mbrojtje nga coronavirusi

Deputetët e PDK-së, AAK-së dhe Nismës, janë mbledhur në seancën e Kuvendit të Kosovës, për të diskutuar rreth votimit të buxhetit për vitin 2020.

Reklama

Ata nuk po respektojnë rekomandimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, për të mbajtur distancë prej 1 metër nga njëri tjetri.

Ata shihen të mbledhur në grup dhe shumica nga ta nuk kanë maska mbrojtëse kundër virusit COVID-19.

Kurti kërkon nga deputetët të votohet buxheti për shkak të situatës
Lexo po ashtu Kurti kërkon nga deputetët të votohet buxheti për shkak të situatës

Ndërkaq, mospajtimet mes pozitës dhe opozitës për kalimin e buxhetit për vitin 2020, ka bërë që të ndërpritet seanca.

Edhe përkundër faktit se kryetarët e gurpeve parlamentare kanë zhvilluar një takim ndaras me kryetaren Osmani, nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët sa i përket kalimit të menjëhershëm të dy leximeve të buxhetit 2020, njofton Telegrafi.

Në trend Lajme

Më shumë
Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se

Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se "Veriu i Kosovës me kalimin e viteve është bërë toka e askujt"

Lajme
Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin

Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin "pothuajse të nënshtruar" në CNN

Lajme
Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Lajme
Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Lajme
Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Siguri
Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori