LAJMI I FUNDIT:

Dëmet materiale shumë të mëdha nga zjarri në ELKOS Center në Pejë, zjarrfikësit ende duke u munduar ta shuajnë

Dëmet materiale shumë të mëdha nga zjarri në ELKOS Center në Pejë, zjarrfikësit ende duke u munduar ta shuajnë

Zjarri i madh në qendrën tregtare ELKOS Center në Pejë ende nuk ka arritur të shuhet, derisa zjarrfikësit vazhdojnë të jenë në vendngjarje. 

Reklama

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi në një deklaratë për Telegrafin tha se zjarrfikësit janë duke bërë përpjekje maksimale që ta shuajnë zjarrin e madh, ndërsa sipas tij dëmet materiale janë shumë të mëdha.

Tetë persona helmohen nga tymi pas zjarrit në Elkos Center, dërgohen në Spitalin e Pejës
Lexo po ashtu Tetë persona helmohen nga tymi pas zjarrit në Elkos Center, dërgohen në Spitalin e Pejës

“Në vend ngjarje janë të gjithë njësitet policore si dhe zjarrfikësit. Zjarri nuk është shuar ende, zjarrfikësit po bëjnë përpjekje ta shuajnë. Dëme janë shumë, shumë të mëdha”, ka thënë ai.

Zjarri i madh në qendrën tregtare ELKOS Center në Pejë, Policia jep detajet e fundit - zjarrfikësit e disa qyteteve në vendngjarje
Lexo po ashtu Zjarri i madh në qendrën tregtare ELKOS Center në Pejë, Policia jep detajet e fundit - zjarrfikësit e disa qyteteve në vendngjarje

I pyetur se nga çka është shkaktuar zjarri në këto depo, ai tha: ”Është çështje që nuk dihet ende”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Lajme
Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Shishe, shok bomba e gurë në drejtim të ushtarëve - si filloi përleshja mes protestuesve serbë dhe pjesëtarëve të KFOR-it

Lajme
Nga përleshja e protestuesve në Zveçan lëndohen 11 pjesëtarë të KFOR-it, tre në gjendje të rëndë

Nga përleshja e protestuesve në Zveçan lëndohen 11 pjesëtarë të KFOR-it, tre në gjendje të rëndë

Lajme
​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

​Daçiq përmend Kosovën dhe “destabilizimin e rajonit”

Lajme
Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Lajme
KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

Lajme
Kalo në kategori