LAJMI I FUNDIT:

Dashamirët e artit përjetuan mundësinë e rrallë, që të hanë darkë në muzeun e Luvrit (Foto)

Dashamirët e artit përjetuan mundësinë e rrallë, që të hanë darkë në muzeun e Luvrit (Foto)

Studentja kanadeze dhe i dashuri saj britanik, janë dashamirët e artit që pirë verë, hëngën darkë dhe shëtitën vetëm nëpër muzeun e Luvrit, si pjesë e një takimi romantik të mbrëmjes.

Reklama

Daniela Molinari dhe Adam Watson janë shërbyer me shampanjë, kur u ulën në tavolinë para portretit të Mona Lisës, për të vazhduar me ushqime detit para statujës Venus de Milo, transmeton Telegrafi.

Atyre iu lëshuan muzikë franceze, në apartamentin e Napoleonit të III-të, ndërsa më pas vazhduan të shohin disa prej 35 mijë pikturave që ndodhen të ekspozuara.

Kur darka ka përfunduar, ata janë përcjellë në piramidën e vogël plastike të ndërtuar para 30 vitesh, që ishte përgatitur me shtrat, vetëm për ata.

Këtë eksperiencë të rrallë, Molinari që është student e arteve të bukura, e ka fituar, si pjesë e një gare. Nëpërmjet 800 fjalëve, ishte kërkuar nga garuesit, që të tregojnë se pse janë pikërisht ata, myfasirët më të mirë të Mona Lisës.

Më se 182 mijë shkrime janë dërguar, ndërsa shkrimi i saj u konsiderua më kreativ dhe I freskët.

“Herën e parë që kam ardhur këtu, i kam pasur vetëm 12 vjet dhe nuk kam parë asgjë. Kjo eksperiencë ishte e mahnitshme, sepse ishin shumë afër me pikturat” ka thënë Molinari.

Megjithëse ishte përkushtuar që ta shkruante dhe të garonte për të fituar këtë darkë, ajo nuk e kishte pritur aspak, andaj është një përjetim shumë i mirë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Askush nuk e pret posterin si ky qen

Askush nuk e pret posterin si ky qen

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Kalo në kategori