LAJMI I FUNDIT:

Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Darkë e shpejtë në tigan gati në 10 minuta: Është shumë e lirë dhe të ngopë

Një darkë e shpejtë është gjithçka që na nevojitet kur jemi të lodhur dhe nuk kemi ide se çfarë të gatuajmë

Përbërësit:


– 2 patate të mëdha,
– vaj,
– 1 qepë,
– 1 spec,
– kripë,
– 3 domate të mesme,
– 4 vezë,
– kopër.

Përgatitja:

Lani perimet dhe i prisni në kubikë. Fillimisht skuqni patatet në vaj, më pas i kaloni në një pjatë dhe në të njëjtin vaj skuqni qepët dhe specat.

Pas një kohe, shtoni domatet. Shtoni kripë dhe përzieni. Kur domatet të jenë zier, ktheni patatet në tigan, përzieni dhe bëni 4 gropëza në të cilat do të thyeni vezët.

Mbulojeni tiganin dhe ziejini për 3-5 minuta derisa vezët të jenë gati. Spërkateni me kopër dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Nga duart tua
Peshk me domate

Peshk me domate

Pjata kryesore
Sendviç - peskatore

Sendviç - peskatore

Gurmania
Pashaqofte

Pashaqofte

Kuzhina e huaj
Bërxollë pule

Bërxollë pule

Kuzhina
Pite me speca

Pite me speca

Kuzhina
Kalo në kategori