Prishtina ka arritur një fitore tejet të rëndësishme ndaj Drenicës si mysafir.

Ndeshja përfundoi me rezultat 3:1, ndërsa trajneri i kryeqytetasve, Armend Dallku, është shprehur i lumtur për pjesën e parë, por edhe jo për pjesën e dytë.

“E vendosëm ndeshjen në pjesën e parë dhe kjo na lehtësoi punën ku na dha mundësin t’i pushojmë disa lojtarë në vazhdim. Në pjesën e dytë nuk jam i kënaqur pasi Drenica na vuri në vështirësi dhe kjo nuk duhet të ndodhë”.

“I kisha disa lojtarë që kanë luajtur shumë dhe desha t’i pushojë pak por nuk duhet lejojmë që të biem në pjesën e dytë kështu”, ka thënë Armend Dallku për Supersport.

Prishtina tashmë barazohet me pikë me liderët, Ballkanin dhe Dritën që kanë grumbulluar nga 37 pikë. /Telegrafi/