LAJMI I FUNDIT:

Dalin pamjet kur lojtari i Hungarisë u dërgua me urgjencë në spital

Dalin pamjet kur lojtari i Hungarisë u dërgua me urgjencë në spital

Barnabas Varga ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në ndeshjen që Hungaria e fitoi me rezultat 1-0 ndaj Skocisë në rrethin e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024.

Derisa pjesa e parë kishte përfunduar pa gola, në pjesën e dytë të dy ekipet kërkonin golin e fitores.

Por, në minutën e 67-të, portieri i Skocisë, Angus Gunn bëri një ndërhyrje brutale në Varga, duke e lënë të shtrirë në fushë pa ndjenja.


Momente paniku në ndeshjen Skoci-Hungari, lojtari largohet me veturë emergjence nga fusha
Lexo po ashtu Momente paniku në ndeshjen Skoci-Hungari, lojtari largohet me veturë emergjence nga fusha

Lojtarët e Hungarisë reaguan shpejt duke e kërkuar ndihmën e parë, ndërsa u krijuar një rrethojë për të mos lejuar që tifozët të shihnin atë pamje.

Varga u largua nga fusha, ndërsa është dërguar me urgjencë në spital.

Ende nuk ka ndonjë raportim rreth gjendjes së tij, por që lëndimi është i rëndë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

Ylli i Barcelonës po konsideron kalimin në Ligën Premier pas skadimit të kontratës

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Dy gjigantët evropianë të gatshëm ta transferojnë Rabiotin pas largimit nga Juventusi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori