LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo shpërthen në Arabi, realizon het-trik brenda 22 minutave

Cristiano Ronaldo shpërthen në Arabi, realizon het-trik brenda 22 minutave

Cristiano Ronaldo ka vazhduar shkëlqimin në Arabinë Saudite, teksa ka shkëlqyer në fitoren e thellë të Al Nassr me rezultat 5-1.

Al Nassr ka triumfuar 5-1 para adhuruesve të vet kundër Al Taee, derisa dy golat e parë u shënuan nga Otavio dhe Ghareeb.

Në pjesën e dytë ishte momenti i Cristiano Ronaldos, ku adhuruesit e Al Nassr shijuan një tjetër het-trik nga super ylli portugez.

CR7 realizoi dy gola të shpejtë brenda dy minutave në 65 dhe 67, derisa het-trikun e kompletoi tre minuta para fundit.

Me këtë tre gola, Cristiano Ronaldo ndodhet në krye të listës së golashënuesve në Arabinë Saudite me 26 gola e nëntë asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori