LAJMI I FUNDIT:

City dhe Roma i bashkohen skuadrave tjera të mëdha në garë për Caglar Soyuncun

City dhe Roma i bashkohen skuadrave tjera të mëdha në garë për Caglar Soyuncun

Caglar Soyuncu është bërë njëri nga mbrojtësit më të kërkuar në Evropë.

Reklama

Mbrojtësi turk ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme me Freiburgun në dy edicionet e fundit.

Shkëlqimi i tij në Bundesliga ka bërë që edhe vlera e tij të rritet dukshëm.

Së fundmi garës për transferimin e tij iu kanë bashkuar edhe dy skuadra tjera të mëdha si Manchester City dhe Roma.

Mediat gjermane kanë raportuar se dy skuadrat e lartpërmendura kanë dërguar agjentët e tyre për ta parë nga afër turkun.

21-vjeçari falë formës së mirë me klubin e Freiburgut ka zënë vend edhe në Kombëtaren e Turqisë.

Kontrata e tij aktuale me klubin gjerman skadon në verën e vitit 2021, ndërsa Freiburgu po e vlerëson yllin e tyre rreth 40 milionë euro.

Gjithsesi përveç Cityt dhe Romës, në garë për lojtarin janë edhe Liverpool, Arsenal, Chelsea dhe Manchester United. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori