LAJMI I FUNDIT:

Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Citroen ka lansuar një version hibrid të SUV-it të saj të familjes C5 Aircross.

Reklama

Citroen pretendon se elektrifikimi i motorit përmirëson “ekonominë” deri në 30 për qind në qytet dhe përreth, përcjell Telegrafi.

Motori i ri hibrid i këtij grupi Euro 6 të kualifikuar për ULEZ lëshon 129 g dioksid karboni për kilometër (CO2/km) – pothuajse 12 për qind më pak CO2 se versioni me naftë dhe 15 për qind më pak se versioni me benzinë të pastër.

Fuqia e motorit është 134 hp (100 kW / 136 PS) dhe 230 Nm (170 lb-ft) çift rrotullues, por motori elektrik mund të kontribuojë me 12 hp shtesë (9 kW / 12 PS) nën përshpejtim të fortë.

Energjia merret nga një bateri litium-jon 48 V me një kapacitet prej 432 Wh që është montuar nën ulësen e shoferit. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Auto
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Prishtina Mall
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Kalo në kategori