LAJMI I FUNDIT:

Çfarë nuk është në rregull me ju nëse gjatë seksit me partnerin tuaj keni në mendje dikë tjetër?

Çfarë nuk është në rregull me ju nëse gjatë seksit me partnerin tuaj keni në mendje dikë tjetër?

Menjëherë ta sqarojmë – patjetër ka dallim a është fjala për fantazinë, personazhin e imagjinuar apo bandillin e skenës apo kolegun tuaj nga puna

Reklama

Kur një femër gjatë seksit fillon të mendojë për mashkullin tjetër, ndërkaq ai mashkull nuk është produkt i imagjinatës apo i personazhit nga faqet e para të revistave, atëherë kjo nuk kërcënon marrëdhënien e saj në lidhjen me partnerin aktual, transmeton Telegrafi.

Nëse, megjithatë, gjatë seksit imagjinoni partnerin tuaj që bën dashuri edhe me ndonjë tjetër apo që aty është ndonjë i tretë, atëherë keni fetish dhe e dëshironi treshen.

As kjo nuk do të thotë që nuk jeni të kënaqura me lidhjen, as që e doni më pak partnerin, por thjesht dëshironi t’i zgjeroni përvojat tuaja seksuale, pra nuk ka asgjë të keqe. Pra, kur është koha për alarm?

Kur gjatë seksit mendimet tuaja bredhin në drejtim të kolegut tuaj nga puna apo në drejtim të ndonjë mashkulli tjetër të njohur dhe kur në vend të partnerit tuaj imagjinoni që po bëni dashuri me të.

Atëherë është vetëm çështje kohe kur partneri seksual pikërisht do të jetë personi mbi të cilin fantazoni për shkak që – siç është tashmë mirë e njohur – një femër ndahet atëherë kur mendja e saj është në vend krejtësisht tjetër. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Femra
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Femrat të cilat nuk i kanë bajamet dhe zorrën qorre, janë më të plleshme se të tjerat

Femrat të cilat nuk i kanë bajamet dhe zorrën qorre, janë më të plleshme se të tjerat

Për nënat
Femrat të cilat kanë inde të dendura në gjoks kanë rrezik dukshëm më të madh që të sëmuren nga kanceri i gjirit

Femrat të cilat kanë inde të dendura në gjoks kanë rrezik dukshëm më të madh që të sëmuren nga kanceri i gjirit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Në çift
Kalo në kategori