LAJMI I FUNDIT:

Certifikohen instruktorët e rinj e FSK-së

Certifikohen instruktorët e rinj e FSK-së

Në Qendrën e Stërvitjes Bazë të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes janë certifikuar instruktorët e ri bazuar në rishikimin e literaturës për misionin e ri të FSK-së.

Reklama

Kështu ka bërë të ditur Shërbimi i Përgjithshëm i FSK-së.

“Instruktorëve të ri FSK-ja ju ka besuar një detyrë të rëndësishme dhe me përgjegjësi trajnimin e pjesëtarëve, që është çelësi kryesorë zhvillimor në të cilin mbështeten vlerat thelbësore si një element i rëndësishëm i ndërtimin dhe themeleve të një karakteri ushtarak”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

13-vjeçari në Ferizaj dyshohet se bëri vetëvrasje, prokuroria deklarohet për rastin

Kronika e Zezë
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Lajme
Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Gashi, ministrave të LVV-së: Boll u çaraveshët, se po flasim për diçka të rëndësishme

Lajme
Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Lajme
Kalo në kategori