LAJMI I FUNDIT:

Çanak e fton në “mejdan” Sheshelin: Merre revolen dhe ta zgjedhim këtë problem një herë e përgjithmonë

Çanak e fton në “mejdan” Sheshelin: Merre revolen dhe ta zgjedhim këtë problem një herë e përgjithmonë

Duke komentuar incidentin që ka ndodhur gjatë debatit televiziv në Beograd të Serbisë, mes Vojisllav Sheshelit, Dragosllav Bokanit që u futën në duel verbal me Çedomir Jovanoviqin, ku si pasojë lideri i LDP braktisi studion, kreu i Socialdemokratëve, Nenad Çanak, e ka quajtur Sheshelin dhe Bokanin “mbeturina ku pas tërë fyerje në llogari të tyre, i ka ftuar në mejdan”.

Reklama

“Po flasë shumë seriozisht! Ky grumbull i mbeturinave, Shesheli, Bokani dhe të tjerët paraqesin veten sikur unë nuk e di çfarë orientimi nacional intelektual kanë. Ata janë fyerje dhe turp për intelektualët dhe kombin… T’i shoh ata trima të Delive pa truproja… Ja zotëri, zgjidhni armët, ejani ta zgjedhim këtë punë një herë e përgjithmonë”, ka thënë Çanak, transmeton Telegrafi.

Ndërkaq i pyetur nga prezantuesi nëse qysh në kohën e Sllobodan Millosheviqit ishte ballafaquar në duele televizive me Sheshelin, dhe se kinse Sheshel gjithmonë e ka mundur, Çanak tha:

“Ti vërtetë mendon se ai dikë e ka mundur? Vojisllav Sheshel, po të pres kudo që t’i dëshiron dhe atë me revole, merre edhe ti revolen tënde… që ua ke drejtuar studentëve. Të shohim dhe ta zgjedhim ne këtë problem një herë e përgjithmonë”, ka shtuar Çanak. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori