LAJMI I FUNDIT:

Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover… Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Cadillac, Porsche, Jaguar Land Rover… Cilat janë markat e veturave që prezantuan logot e reja viteve të fundit?

Ridizajnimi i historisë është i vështirë. Për shumë prodhues veturash, logot e tyre përfaqësojnë vlerën e trashëgimisë të shumë dekadave.

Reklama

Por gjatë viteve të fundit ne kemi parë një numër të prodhuesve të veturave të ridizajnojnë logot e tyre ikonike – disa për mirë, të tjerë jo dhe aq, por shumica e të gjithëve jashtëzakonisht minimaliste.

Trendi i skajeve të pjerrëta dhe përfundimeve të argjendta është zhdukur prej kohësh. Këto ditë, dizajnerët grafikë kanë reduktuar logot – edhe jashtë sferës së veturave – në silueta të buta 2D, shkruan Motor 1, transmeton Telegrafi.

Fushata e ridizajnimeve për prodhuesit e veturave filloi me Mini-n në 2015, ndërsa markat si Audi, Aston Martin dhe BMW ndoqën shembullin e saj në vitet që pasuan.

Duke e parë këtë trend, le të hedhim një vështrim në të gjitha ridizajnimet e logove nga ana e prodhuesve të veturave që kanë ndodhur gjatë viteve të fundit. /Telegrafi/

Aston Martin

Audi

BMW

Buick

Cadillac

Stellantis

Citroen

General Motors

Jaguar Land Rover

Kia

Lotus

Mini

Nissan

Peugeot

Porsche

Renault

Volkswagen

Volvo

Lancia

Në trend Auto

Më shumë
Premiera botërore: Volkswagen prezantoi Tiguan tërësisht të ri

Premiera botërore: Volkswagen prezantoi Tiguan tërësisht të ri

Auto
Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Auto
Mercedes E-Class i ri arrin në fund të muajit prill

Mercedes E-Class i ri arrin në fund të muajit prill

Auto
Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

EVs
Historitë më të bukura të jetës së Ganimetes dhe Dardanit janë rreth veturave të tyre

Historitë më të bukura të jetës së Ganimetes dhe Dardanit janë rreth veturave të tyre

Auto
Volkswagen dorëzon 500,000 automjete nga familja ID. në mbarë botën - arrin objektivin një vit më herët se që kishte planifikuar

Volkswagen dorëzon 500,000 automjete nga familja ID. në mbarë botën - arrin objektivin një vit më herët se që kishte planifikuar

Auto
Kalo në kategori